@kafkasedutr
TR EN


KAFKASYA ÜNİVERSİTELERİ BİLİM VE KÜLTÜR ŞÖLENİ | 16-18 NİSAN 2018


DAVET

Üniversitemiz tarafından, Kafkasya coğrafyasındaki paydaş ülkelerin sahip oldukları ortak mirastan yola çıkarak, geleceğe ışık tutacak bir vizyon belirlemek dil, kültür, sanat, tarih, ekonomi, eğitim gibi alanlarda birikimlerimizi paylaşabilmek adına 16-18 Nisan 2018 tarih aralığında” Kafkasya Üniversiteleri Bilim ve Kültür Şöleni” düzenlenecektir.
Çok kültürlü bir yapıya sahip olan; çeşitli boyların, dillerin ve kültürlerin harmanlandığı ve çağlar boyunca medeniyetlerin buluşma noktası olarak canlılığını sürdürdüğü Kafkasya’nın uluslararası arenada hak ettiği itibarı görebilmesi için müşterek kültürel değerlerin canlılığının korunması ve sonraki nesillere aktarılmasının son derece önemlidir.
Bu kapsamda düzenlenecek etkinliğin temel amacı, Kafkasya ile Anadolu’yu buluşturan Kafkas Üniversitesi ve bölge üniversitelerinin sosyal ve kültürel ortamda da merkez rolünü üstlenmeleri ve temsil düzeyi olarak bölgedeki ilişkilerinin canlı tutulmasına öncülük etmeleridir. Bu vesile ile karşılıklı işbirliğimizi güçlendirmek, ortak kültür ve değerlerimizi yaşatabilmek, daha güçlü bir Coğrafya yaratmak ve sahip çıkmak adına adına sizleri Üniversitemizde ağırlamak bizleri onurlandıracaktır.


Prof.Dr. Sami ÖZCAN
Kafkas Üniversitesi Rektörü


Bilim ve Kültür Şöleni | 16-18 Nisan 2018

Gösterdiğiniz yoğun ilgiden dolayı
Teşekkür ederiz!